Unit Conditions
| Battery Health | N/A |
| used Duration | N/A |
| Scratches | No Scratches |
| Box | Without Box |
| dents | No Dents |
| sim Variant | Dual SIM |
| Accessories With Device | N/A |
Samsung Galaxy A23 6/128 Pre-owned
Orange| Official| 128GB
৳0 Tk
The Samsung Galaxy A23 boasts a 6.6-inch FHD+ display with a 90Hz refresh rate, Snapdragon 680 chipset, quad-camera setup, and a 50 MP OIS lens. It delivers a smooth performance and long-lasting battery with fast charging.
Status :
Out Of Stock
Warranty :
7 Days Replacement Guaranty, 6 Months Services Warranty
128GB
6GB
Region:Official
specifications
| Display Size | 6.6 inches |
| Display Type | PLS LCD, 90Hz |
| Display Resolution | 1080 x 2408 pixels, ~400 ppi |
| Dimensions | 165.4 x 76.9 x 8.4 mm (6.51 x 3.03 x 0.33 inches) |
| Weight | 195 grams (6.88 ounces) |
| SIM | Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by) |
| OS | Android 12, upgradable to Android 13 |
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 680 (6 nm) |
| Network | GSM, HSPA, LTE |
| Memory | 128GB storage, 6GB RAM, microSDXC (dedicated slot) |
| Main Camera | Quad: 50 MP (f/1.8, Wide, OIS), 5 MP (Ultrawide), 2 MP (Macro), 2 MP (Depth) |
| Selfie Camera | 8 MP (f/2.2, Wide) |
| Sensors | Fingerprint (side-mounted), Accelerometer, Gyro, Proximity, Compass |
| Battery Info | 5000 mAh, 25W fast charging |
| Other Features / Info | Gorilla Glass 5, NFC (market-dependent), 3.5mm headphone jack |



